Android uygulamamızı indirerek alışveriş deneyiminizi artırtmak. Fırsatlardan ve indirimlerden ilk önce haberdar olmak ister misiniz. Uygulamamızı kullananlara özel süper indirimler için . Playstore'den hemen indirin.
Android uygulamamızı indirerek alışveriş deneyiminizi artırtmak. Fırsatlardan ve indirimlerden ilk önce haberdar olmak ister misiniz. Uygulamamızı kullananlara özel süper indirimler için . Playstore'den hemen indirin.
  0530 776 21 60
Kategoriler
Para Birimi Seçimi
 • Evve%205%20lt%20Bulaşık%20Deterjanı
 • Evve%205%20lt%20Bulaşık%20Deterjanı
Evve 5 lt Bulaşık Deterjanı
Ürün Kodu : skt470         Yorumlar (0)        Yorum Ekle
232.88 TL   96.60 TL   Kdv Dahil
Banka Havalesi : 91.77 TL (5 %)

Evve 5 lt Bulaşık Deterjanı

Yemek sonrası tüm malzemelerin hijyenik bir şekilde yıkanabilmesi için zemin hazırlayan bulaşık deterjanı nedir, nasıl kullanılır sorusu araştırmalar arasındadır. Birçok çeşidinin bulunması ve içeriklerinin farklı özelliklere sahip olması bulaşık deterjanının hangi türünün kullanılması gerektiği gibi pek çok detay sektörde yer alır. Zorlu kirleri veya kalıntıları, kurumuş yemek artıklarını, bulaşık makinesinde veya elde yıkama esnasında rahatlıkla çıkarabilen sıvı, toz ve tablet çeşitleri bulunan ürünler, bulaşık deterjanı kategorisinde yer alır. Porselen, cam ve çelik gibi malzemeler bulaşık makinesinde yıkanabilme özelliği gösterdiğinden dolayı tabletlere ihtiyaç duyulur. Plastik, silikon gibi malzemelerden oluşan mutfak eşyaları bulaşık makinesinde kullanıma çok uygun olmamasından dolayı elde yıkamayı gerektirir. Elde yıkama esnasında sıvı, krem, jel ve toz bulaşık deterjanı çeşitlerinden yararlanılır. Yağ ve kir çözme oranı yüksek olan, güçlü bileşenlerle hazırlanan, sert sulara göre tüm alanlarda kullanımı gerçekleştirilebilen pek çok deterjan çeşidi vardır. Sağlık açısından kendinizi güvende hissedeceğiniz içerikler doğal bileşenlerle hazırlanarak kullanıcılara sunulur. Memnuniyet duygusunun artmasında etkili olan yüksek performanslı ve bitkisel ürünler son dönemlerde evlerde çoğunlukla yer alan türlerdendir. Uzun süreli kullanım sağlanmasını istediğinizde jellerden temin edebilirsiniz. Sünger üzerine az bir miktar damlattığınızda kirlerden kısa sürede arınma işlemi gerçekleşir. Her dönem daha yenilikçi formülleri ile üretimlerine yer veren markalar içeriklerini yeniler. Talep doğrultusunda hijyene daha çok önem vererek çeşitlerini artırırlar. Ürünlerden daha çok verim alınması ve farklı alanlarda tasarruf sağlaması dikkate alınarak pek çok çeşit ortaya çıkar. Hızlı ve pratik şekilde yağları arındıran ürünler zamandan, fazla su kullanımından ve ürün tasarrufundan faydalanmanızı sağlar. Bulaşık deterjanı indirim dönemleri de bütçenize katkı sağlar.

Bulaşık Deterjanı Çeşitleri

Bulaşık deterjanı çeşitleri ihtiyaçlar ve taleplere göre farklı içeriklere sahiptir. Bulaşık makinesinde yıkama için tabletlerin çoklu işleve sahip çeşitlerinden yararlanılması mümkündür. Sadece deterjan olarak tasarlanan ve bunun yanında sıvı formlarla yağ çıkarıcı ve parlatıcı özelliği bulunan tabletlerden temin ederek kullanım sağlanabilir. Doğal içeriklerle hazırlanan, fosfat ve amonyaksız ürünler bitkisel deterjanlar grubuna girer. Doğal ürünlerin kullanımına olanak veren bu seçeneklerle daha güvenli bir yıkama gerçekleştirebilirsiniz. Çocuklar için özel olarak hazırlanan deterjan çeşitlerine de göz gezdirebilir; biberon, emzik, mama tabakları ve kaşıkları gibi malzemelerin yıkanmasını bu tarz ürünlerle sağlayabilirsiniz. Her ürün kendinizi daha güvende ve rahat hissetmeniz için farklı şekilde üretilir. Kullanım alışkanlığına ve yıkama şeklinize göre değişiklik gösterir. Her ürünü bulaşık makinesinde yıkıyorsanız

bulaşık deterjanı tablet çeşitleri sizler için en yararlı ürünlerdir. Gelişmiş şekilde formülize edilen tabletlerin yüksek performanslı ya da sadece temizleme özelliği olanlarını tercih edebilirsiniz. Bulaşık makineleri çok yüksek sıcaklıklarda yıkama işlemi gerçekleştirdiği için farklı içeriklerin kullanıldığı tabletler, aşınma, çizilme, buğulanma gibi sorunlarla sizleri karşı karşıya bırakmaz. Parlatıcı desteği ve yağ çıkarıcı özelliği bulunan tabletler performans açısından iyi etkiye sahiptir. Kolay durulanan ve leke bırakmayan jellerden de tercih ederek az bir miktar kullanabilir ve yüksek performansla ile karşılaşabilirsiniz. pH dengesinin korunarak üretildiği jeller cilt üzerinde yan etki oluşturmayacak şekilde hazırlanır. Bazı eşyalar bulaşık makinesinde yıkanmaya uygun olmayabilir. Bu durumda sıvı bulaşık deterjanı en doğru seçim olur. Losyonlu çeşitleri bulaşıkların yüzünde herhangi etki bırakmadan sağlıklı bir işlemin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bulaşıkların parlaklık kazanması ve kısa sürede istenilen etkide yıkanabilmesi için bulaşık deterjanı çeşitlerinin tümüne Hepsiburada üzerinden ulaşabilir, konforlu bir tercih süreci geçirerek uygun fiyatlar üzerinden seçiminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İyi Temizleme Yapan Bulaşık Deterjanı İçerikleri

Kir kalıntılarının oluştuğu tabak, tencere, çatal, kaşık gibi malzemelerin parlak yüzeylere sahip olması deterjanlardan beklenen performanslar arasında yer alır. Sağlık açısından kirden arındırması ve bakteri oluşumunun engellenmesi tablet, sıvı, toz, jel bulaşık deterjanı çeşitlerinin tamamından istenen sonuçtur. Bunun yanı sıra temizleme esnasında yüzeyleri aşındırması ve doğal bir parlaklık katması da istenir. Güzel kokması ve mutfak ortamına bu kokuların yayılması da bazı bireylerin dikkat ettiği noktalardandır. Temizleme aşamasında tüm bireyler aynı performansı beklerken farklı ihtiyaçların talep edilmesi noktasında markalar çeşitli içeriklere yer verir. İçerikler kimi zaman kokular olurken kimi zaman da üstün temizleme performansını kapsar. Temizlenen yüzeylerin parlaklığa kavuşması ve deterjan kalıntılarının yapışmadan iyi bir temizleme gerçekleştirmesi içeriklerin farklı şekilde hazırlanmasında etkilidir. Limon iyi bir temizleyici ve doğal bir koku yayması bakımından ürünlerin çoğunda yer alır. Nar çiçeği ferah bir ortam sunması bakımından tercih edilir. Elde yıkamaya uygun sıvı deterjanlarda daha çok öne çıkan kokular, içeriklerin doğal özlerle hazırlanmasında etkilidir. Yeşil elmanın kullanılarak imal edildiği deterjanlar hem temizleme hissini verir hem de hoş bir koku yayar. Nane bitki özüyle hazırlanan deterjanlar yüzeyleri iyi bir şekilde temizlerken kokusu ile doğal bir ortam sunar. Portakal, mandalina turunçgillerle oluşturulan deterjanlar da ortamın bir narenciye bahçesine dönüşmesini sağlar. Kokulu ürünlerden tercih yapabileceğiniz gibi kokusuz olarak hazırlanan deterjan çeşitlerini değerlendirebilirsiniz. Bulaşık deterjanı markaları pek çok talebi dikkate alarak üretimlerini yapmaya çalışır. Aloe vera katkılı ve losyonlu içerikler hassas ciltler için tasarlanır. E vitamininin ve gliserin maddesinin yer verildiği deterjanlar el üzerinde çatlama, kızarıklık, kaşıntı gibi problemlerle karşılaşılmasını önleyici etkiye sahiptir. Tabakları temiz bir şekilde yıkarken verdiği yumuşaklık hissini cilt yüzeyinde de kazandırır.

Farklı İçeriklerle Hazırlanan Bulaşık Deterjanı Özellikleri

Güçlü yıkama teknolojisi ile üretilen bulaşık deterjanı özellikleri markalar, ihtiyaca göre uygunluk, talep gibi unsurlar sebebiyle değişiklik gösterir. Çeşitli markaların sıvı, toz, jel ve tablet şeklinde hazırlayarak kullanıcılarına sunduğu deterjanlar ayrı özelliklerde bulunur. Esans olarak birbirlerinden ayrılırken temizleme süresi bakımından da farklılık gösterdiği noktalar vardır. Kokusuz şekilde formülize edilen ve doğadaki bitkilerden oluşturulan deterjanlar olabildiği gibi, daha güçlü temizlemesi için kimyasalların yer yer kullanıldığı ürünler de vardır. İhtiyaç talebine göre değişiklik gösteren deterjan çeşitlerinin özellikleri de bu bakımdan farklılığa uğrar. Evde bebek bulunması, solunum sıkıntısı yaşayan kronik durumlar ve cilt hassasiyeti olanlar için bir çok marka çeşitli içerikte ürünler geliştirir. Kokusuz bulaşık deterjanı sağlık açısından tercih edilmeye başlanan ürünlerin arasında yer alır. Kokulu içeriklerle hazırlanan ürünler bazı bireyler tarafından da oldukça tercih edilir. Ortama sağladığı koku sebebiyle temizlik hissini yakından yaşamayı arzulayanlar nar çiçeği, narenciye aromaları, yeşil ve kırmızı elma esansları, limon esansı ile hazırlanan ürünlerden kullanım sağlayabilir. Cilt dokusunu onaran özelliğe sahip losyonlu deterjanlar E vitamini ve gliserin maddesiyle elinizi korumaya yardımcıdır. Güçlü yağlarda etkili olabilmesi bakımından markalar bazı ürünlerine yağ çözücü maddeler ekler. Bu sayede iyi bir temizlemenin yanı sıra yüzeyler parlar. İlk günkü alındığı gibi kalan kaşık, çatal yüzeyleri aynı zamanda çiziklerden de korunur. Sıvı ve toz bulaşık deterjanı makinede ve elde yıkamaya uygun olarak sağlığa zarar vermeyen içeriklerle sunulur. Yıkama işleminde deterjandan beklenen, kir kalıntıları bırakmaması, yağlardan arındırması, cilde ve sağlığa zarar vermemesi, eşyaları çizmemesi ve kısa sürede etkili olması gibi özellikler birçok üründe yer alır. Klor, fosfat, sles, amonyak içermeden ve hayvansal ürünler kullanılmadan vegan içerikte gerçekleştirilen çeşitler de markaların bünyesinde bulunur.

Bulaşık Deterjanı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüketilen yemeklerin ardından iyi bir şekilde malzemelerin temizlenmesi bir sonraki kullanım için oldukça önemlidir. Hem çocukların hem de yetişkin gruplarının tüketim sağladığı tabaklar çatallar ve kaşıkların hijyeni sağlık açısından çok önemlidir. Kir kalıntılarının bulunduğu tabak yüzeylerinde mikroplar üremeye başlar. Bakteri oluşumunun önüne geçilebilmesi ve aynı ürünlerin sağlıklı bir şekilde tekrardan kullanılabilmesi için mutfak gereçlerinin iyi bir şekilde temizlenmesi gerekir. Bulaşık deterjanı seçiminde dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:

 • Alerjik reaksiyon gösteren ciltler için hassas yapılı ürünler arasından tercihte bulunulması bulaşık deterjanı tavsiye listesinde yer alan maddelerdendir.
 • Astım, bronşit ve solunum yolları hastalıklarında kokular birtakım reaksiyonlar oluşturabilir. Kokusuz şekilde formülize edilen ürünler bu noktada en doğru tercih olur.
 • Ana menülerde yağlı yemeklere daha çok yer veriliyorsa tabletlerin veya sıvı bulaşık deterjanlarının çamaşır suyu ilavesi olanlarından kullanım sağlanabilir.
 • Bulaşık makinesi çalıştırma sıklığınıza göre ambalajlar içerisinde yer alan tablet adetini belirleyebilir, sıvı deterjanlarda ise çoklu kilograma sahip ürünlerden yararlanabilirsiniz.
 • Makinede yıkamak üzere tablet seçimlerinizde tabakların parlaklığını kaybetmemesi ve çizik görünümlerinin oluşmaması için parlatıcı maddelerin kullanıldığı ürünlerden seçim yapılabilir.
 • Cilt hassasiyetiniz varsa ya da bebekler için kullandığınız malzemelerin yıkanmasını sağlayacaksınız doğal bulaşık deterjanı en doğru tercih olur.
 • Su tasarrufu sağlamak istiyorsanız petrol malzemelerinin kullanılmadığı ve çok köpürmeyen ürünlerden yana seçim yapabilirsiniz.
 • Az bir miktar kullanıldığında tüm kalıntıları temizleyen ve tabakların yağlardan arınmasını sağlayan deterjanlar seçim esnasında dikkat edilmesi gereken noktalardandır.
 • Bulaşık makinesi çalıştırma sıklığınız uzun bir aralıkta oluyorsa malzemelerin üzerinde kalıntılar kurur. Bu sebeple güçlü etkilerle formülize edilen ürünlerden yana seçim yapılması doğru olur.
 • En ucuz bulaşık deterjanı arayışınız varsa ve bütçenize katkıda bulunmayı hedefliyorsanız kampanya dönemlerini takip ederek indirim fırsatlarından yararlanmanız seçim noktasında önemli tavsiyeler arasında yer alır.
Doğal Kokularıyla Bulaşık Deterjanları

Evlerde, çalışma ortamlarında, restoranlarda yemeklerin pişirilmesinin ardından temizlik de gereklidir. Misafirlerin kalabalıklığı, ikram çeşitleri ve hazırlık aşamaları kirlenen mutfak gereçlerinin sayısını artırır. Ağartıcı ve renklendirici içermeden formülize edilen bitkisel bulaşık deterjanı zararlı kimyasal maddeler kullanılmaz. Tüm mutfak eşyalarının yıkanmasında ve bebekler için özel olarak tasarlanan gıda tüketim malzemelerinin hepsinde kullanılabilir. İçerisinde farklı maddelerin kullanıldığı deterjanlardan daha çok köpükler oluşur. Yıkama ihtiyacı daha fazla olacağı için su kullanım miktarı artar. Bu durumu göz önünde bulundurarak hem bütçenize katkı sağlayıp hem de doğa için yararlı adımlar atmayı planlıyorsanız su tasarrufu sağlayabileceğiniz ürünlerden yana tercihte bulunabilirsiniz. Boraks mineralinin kullanıldığı ürünlerde yağ kalıntıları kısa süre içerisinde temizlenirken su tasarrufu sağlandığı da gözlenir. Aynı zamanda el ile yıkama yaptığınızda cildinize koruyucu etkisi olur. Elde yıkama dışında ürünler arıyorsanız çok fonksiyonlu tabletlerden yararlanabilir, makinenizin sağlıklı çalışabilmesini devam ettirebilirsiniz. Sıvı jel formda hazırlanan ve toz şeklinde sunulan tabletler kullanım ihtiyacınıza göre değişiklik gösterir. Bulaşık makinesini çalıştırma aralığınız günlük, haftalık ya da hafta içinde birkaç kere ise buna göre seçiminizi belirleyebilirsiniz. Tabletlerin içindeki sıvı bölmelerde özel temizleyici türlerinin yer alması kalıntıların tamamen temizlenmesinde etkili olan bir özelliktir. Tozların bir araya getirilerek oluşturulduğu bulaşık makinesi tabletlerinde ise orta kısımda yer alan minik topçuklar yağların arınmasında etkili olur. Kullanım sıklığına göre ambalaj içerisinde yer alan adet sayısını belirleyebilirsiniz. Bulaşık deterjanı en ucuz alımlar için kampanya dönemleri en ideal zaman dilimleridir. İstediğiniz içeriye sahip sıvı ya da tablet şeklinde hazırlanan deterjan türlerinden seçim yapabilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Bulaşık Deterjanı Fiyatları

Bulaşıkların maksimum temizliği için imkan sunan bulaşık deterjanı seti birçok çeşitten oluşur. Üretim esnasında içinde yer verilen özel temizleyiciler ve hoş kokulu esansların kullanılması fiyatların değişiklik göstermesinde etkilidir. Çok yağlı yapılan yemeklerde daha fazla deterjan kullanılması gerekir. Bu durum kullanım süresinin değişmesine etki eder. Yemek alışkanlıkları bulaşık deterjanı seçiminde en çok etkili olan unsurlardandır. Yağlı ana yemeklere çok fazla yer verilen mutfaklarda deterjanların içeriğinin özel bileşenlerle formüle edilmesi arınma konusunda önemlidir. Yağ tabakasının oluşturduğu kirden sıyrılan tabaklar bir sonraki kullanım için hazır hale gelir. Ürünlerin doğal bileşenlerden meydana getirilmesi fiyatlara yansıyan etkenlerdendir. Ellerin hassasiyeti sebebiyle alerjik reaksiyon göstermemesi adına doğal bulaşık deterjanlarının kullanımı önemlidir. Bitkisel içeriklerle hazırlanan bulaşık deterjanı fiyatları doğal ham madde kullanımından dolayı değişiklik gösterir. Cildinize huzursuzluk vermediğini düşündüğünüz bitkisel ürünlerin indirim dönemlerini takip etmeniz bütçenize katkı sağlamanız bakımından doğru bir tercihtir. Koku elde edilebilmesi için doğadaki bitkilerden, çiçeklerden oluşturulan esanslar da fiyatlara yansır. Doğada ulaşılabilirliği az olan ender bitkilerden oluşturulan deterjanların fiyatının diğerlerine oranla farklı şekilde karşınıza çıkması normaldir. Limon hem hijyenin artması ve tabakların yüzeylerinin parlaklığa erişebilmesi için hem de etrafa yaydığı güzel koku sebebiyle elde bulaşık deterjanı seçiminde etkili rol oynar. Doğal temizleyici olduğu düşünülen limon oranının ürünlerde ne derece yer aldığı fiyatların değişiklik göstermesinde rol oynayan etkenlerdendir. Kalıntıların az bir miktarla dahi temizlenebildiği güçlü etkiye sahip ürünler, daha yoğun kullanılması gereken deterjanlarla farklı fiyatlara sahiptir. Zararlı kimyasal içermeyen ve kısa süre içerisinde durulanabilen ürünler, tercih edilmesi bakımından ilk sıralara yerleşirken, fiyatlarının yüksek olduğu düşünüldüğünde kampanya dönemlerinin en ideal alım zamanı olduğu söylenebilir.

En İyi Bulaşık Deterjanı Hangisidir?

Bulaşık deterjanlarından beklenen performans tabakların üzerindeki yağ kalıntılarını temizlemesidir. Bu sebeple en iyi bulaşık deterjanı içinde güçlü yağ ve kir çözücü bulunanlardır. Hem makine hem de elde yıkamaya uygun olarak tasarlanan deterjanlar ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılar. Doğal ürünlerle formülü edilenler de en iyi deterjanlar arasında yerini alır.

Bulaşık Deterjanı Ne İşe Yarar?

Hem bulaşık makinelerinde hem de elde yıkanacak tabakları temizleme görevini deterjanlar üstlenir. Sünger üzerine bir miktar sıkılarak köpürtme işlemi gerçekleştirilen ürün ile yemek kalıntıları, kurumuş yağ lekeleri çıkarılmaya çalışılır. Güzel kokuları sayesinde mutfağa tüm esans yayılır. Tabaklar hijyenliğine kavuşurken güzel koku sayesinde ortam ferahlar. Çıkmayan inatçı lekelere karşı da zaman zaman etkili olduğunu deneyimleyebilirsiniz.

Bulaşık Deterjanı Ne kadar Süre Gider?

Yıkanan bulaşık ve yapılan yemek durumuna göre deterjanların miktar olarak yetme süresi değişir. Çok sayıda yemekler yapılıyorsa fazla miktarda bulaşık birikir. Aperatif tarzı yemekler daha az deterjan kullanılmasına etki eder. 30 kg bulaşık deterjanı, indirim dönemlerinde aldığınızda evinizde uzun süre kullanım sağlayabileceğiniz ürünler arasında yer alır.

Hangi Bulaşık Deterjanı Türü Daha İyi Kır Çıkarır? 


Evlerde çoğunlukla tüm öğünler düzenli olur ancak çoğunlukla akşam yemekleri her zaman olur. Pişirilen yemek türüne göre içeriği çamaşır suyu ilavesi ile hazırlanan deterjanlar iyi bir kir çözücüdür. Yağlı pişirilen yemeklerde bu tarz deterjanlar kullanarak kalıntıları yapışan yüzeylerden çıkarabilirsiniz.Tava ve tencere diplerinde kalan yanmaya maruz kalmış yüzeyi bu aşamalarda temizlemeniz mümkündür.


Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
%32
   Hızlı Gözat
   Sepete Ekle
Evve 30 lt Bulaşık Deterjanı
Evve 30 lt Bulaşık Deterjanı
691.17 TL
469.20 TL
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.